Lotus tvålpump låg kommer från designvarumärket Mette Ditmer och ingår i deras serie Lotus. Här erbjuds du en perfekt blandning av stil och funktion som genast kommer ge ditt badrum ett lyft. Den låga tvålpumpen är tillverkad i kvalitativ keramik med en yta i matt gummi för ett ge den ett modernt och iögonfallande utseende. Själva pumphuvudet är tillverkad i metall och hjälper dig att få ut precis rätt mängd tvål i händerna. Rengör med jämna mellanrum för att få bort eventuella tvålrester.
MaterialkompositonDetaljer
Metall
Botten
Material: Keramik
Finish: Gummi, matt
FärgVit
Bruttovikt (kg)0,444
SkötselrådFörsök att ta bort tvålrester regelbundet så att det inte fastnar i pumpen och gör att den går sönder. Skölj pumpen minst en gång i månaden. Skölj den under varmt, rinnande vatten samtidigt som du trycker på pumphuvudet så att vattnet kan passera.
Endast handdisk
Få 100 kr rabatt på ditt nästa köp! Och samla poäng på dina köp som medlem i vår kundklubb. *Gäller nya medlemmar vid köp över 1000 kr. Gäller ej presentkort eller kökselektronik. Erbjudandet aktiveras i kassan efter slutförd registrering.